Krompir

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 19. okt 2009 21:30 | ogledi: 13.573 | odgovori: 16

krompir drugi dan,kuhan.ENI pravijo,da zelo škodi od drugih pa slišim,da ga jedo tudi tretji dan,npr.kuhan neolupljen za pražen krompir?Meni se to zdi malo čudno,kako ravnate vi?

sarin

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

19. okt 2009 21:43

Porabim ga. Še nihče ni imel posledic. Kakšnemu razvajenemu odjemalcu, ki za noben denar ne bi jedel en dan starega kuhanega krompirja, pa ne povem, da je bil skuhan včeraj. Če ne ve, ne boli. Če ga že ne mislim pokuhat, ga pa pretlačim in zamesim v testo za kruh. Tak kruh je še boljši. V glavnem, jaz hrane ne mečem stran.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

19. okt 2009 22:15

Pa saj jemo krompirejvo solato, ki je iz hladnega krompirja, pa krompirjevo testo delamo iz hladnega krompirja, v čem bi torej bil problem, če je hladen dve uri alipa dva dni oziroma da kuhan krompir pogrevamo ali uporabimo hladnega? Jaz sem uporabljala za teso že tri dni stare ostanke pireja (je bil seveda v hladilniku), pa ni bilo nobenemu nič. Da ne govorim o ostanih kuhanega krompirja v kosu - dan ali dva kasneje ga malo pmečkam, dodam kakšna zelišča in je čisto ok priloga. Mamamia mamamia

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

20. okt 2009 0:17

Pravijo, da je tale zgodba o krompirju, ki se ga naslednji dan ne sme jesti, bolj slovenskega izvora. Drugod po svetu baje tega strahu nimajo in se ga povsod pogreva in vsesplošno uporablja še drugi in tretji dan. Kalpana

kozamurnik

sporočila: 2311

20. okt 2009 4:39

Kalpana, to bo pa kar res. Slovenci res mečemo stran naravno hrano, hkrati pa kupujemo drage ponaredke. Jaz mirno porabim en dan star krompir. kozamurnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. okt 2009 5:35

kozamurnik je napisal/a:
Slovenci res mečemo stran naravno hrano, hkrati pa kupujemo drage ponaredke. kozamurnik

Kakor kdo, ne posplošuj, lepo prosim.

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2009 7:03

Glede krompirja, se mi zdi ( a sem nekje prebral, ne vem ), da postan krompir s čebulo, se pravi pražen, ni dober če stoji. Pri meni, ga ni nikoli tolk, da bi mi ostal za drug dan, če je kakšna žlica, ga veselo pojedo muce, posebej, ker ga dam v posodo od mesne omake - ali če imam še kaj omake ( zanimivo, da ostanke solate ne pojedo).

ežoj

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

20. okt 2009 9:18

Kuhan in ohlajen krompir gotovo nekaj časa lahko stoji na hladnem in je neškodljiv. Kot je že mamamia nekje zgoraj napisala, jemo kromopirjeve cmoke, njoke, svaljke itd. Spomnim se, da je enkrat mojster Goljat na nekem tečaju povedal, da krompir lahko skuhamo v olupkih, ga ohladimo in ga hranimo en teden v hladilniku.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 20.okt 2009 09:19

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

20. okt 2009 9:34

Škodi ne, samo večina nas ni navajena postanega okusa, ki ga dobi. ema82

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. okt 2009 10:29

ežoj je napisal/a:

Glede krompirja, se mi zdi ( a sem nekje prebral, ne vem ), da postan krompir s čebulo, se pravi pražen, ni dober če stoji. Pri meni, ga ni nikoli tolk, da bi mi ostal za drug dan, če je kakšna žlica, ga veselo pojedo muce, posebej, ker ga dam v posodo od mesne omake - ali če imam še kaj omake ( zanimivo, da ostanke solate ne pojedo).

ežoj
Uboge muce. zzak1977

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

20. okt 2009 10:44

Ja kakšnega pa te dobiš v gostilni?Tam se zjutraj krompir skuha ,ohladi,olupi in postavi v hladilnik,kateri se potem uporablja za pražen krompir ali masleni krompir.To pa tudi lahko traja par dni,če se tega dne ne porabi ves krompir,ko je bil kuhan. ekorenci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti